מה זה 'מתנת הגיל'?

קורס הפורס ידע עתיק ועדכני על מוחו ונפשו של האדם ומתרגל מיומנויות אשר מעניקות איכות חיים ובריאות טובה גם הרבה אחרי גיל 60. זהו קורס הפורץ את גבולות החדר אל מרחביה השקטים של 'פתחת ניצנה' ומאפשר לחוות את המיומנויות התומכות בהתחדשות והרחבת הגבולות של עצמי בטבע המדברי האינסופי ...

הזדמנות להתפתח ולטפח את עצמך, להרחיב את גבולות האפשר ולהגיע ל"מקומות" בהם עוד לא היית.

מתנת חיים ייחודית המשלבת :

אדמה , ארץ,  חברותא, גוף, נפש  מוח, למידה וכייף מפתיע.

למי מיועד הקורס המדברי?

לבני ה- 60+ בעלי התשוקה לאיכות חיים, צמיחה אישית והתנסות בחוויה ייחודית.

המסע מכיל כ- 40 משתתפים!

 

חשוב לדעת:

חאן בארותיים הוא מן החאנים היפים והמושקעים בארץ. בחאן נהנה מארוחות בריאות ומגוונות, כל בעלי התזונה הייחודית מוזמנים לפנות אלינו. לבחירת המשתתפים לינה בביקתה זוגית, קבוצתית או לינה באוהל אישי. בחאן מקלחות חמות ושירותים משותפים. פתחת ניצנה הינה פיסת ארץ שקטה, המזמינה גילויים חדשים גם לטיילים מנוסים. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל תהליך של למידה חוויתית, להעניק לעצמכם מתנת חיים. 

תכנים מרכזיים והטבע שיהווה את התפאורה:

המסע מתחיל עם העלייה לאוטובס והמפגש עם השותפים למסע. לאורך המסע נבקר בפנינות טבע קסומות: יערות וחרושות, חמוקיים, מערה, דיונות, חולות ועוד הפתעות. לאורך כל המסע בעדינות וברגישות נחווה התנסות במכלול מיומנויות אישיותיות החשובות לטובת התפתחות והסתגלות לשינויים בתקופת התבונה:

  • 'מתבונה' ל'תבונה מעשית': טכניקות לביטוי עצמי מדויק ויעיל במציאות החיים המורכבת.
  • טכניקות למיפוי וניפוי קשרים חברתיים, לצד, הרחבת המעגל החברתי.
  • יצירת משמעות, תשוקה ו'חותם אישי' בחיי.
  • איך לעשות שינוי יזום בחיי ובחיי סביבתי.
  • הבנת הקשר בין הנפש לגוף: כיצד כל חוויה רגשית גורמת לתגובה גופנית וכיצד לנהל זאת באופן שנכון לנו להשגת מטרותינו.

 

צוות המסע:

עמית סגל – בן 52, אבא, בן זוג ונכד לסבים וסבתות אהובים שעיצבו את חייו. מאפשר ומייסד "רקמה אנושית" בית לפעילות קבוצתית משמעותית, מנחה ומוביל סדנאות ומסעות חיים לגילאים שונים. להכרות- rikmaenosit.co.il

עינת פורת עמוס – נכדה לסבים וסבתות שפועמים עדיין בתוכה, בת שלומדת מהקשר עם הוריה, אמא ובת זוג שמנסה לצמוח יחד ומתוך המשפחה. עו"ס, גרנטולוגית, מנחת קבוצות ופסיכותרפיסטית המפתחת, מובילה ומלווה תהליכי התפתחות ב'תקופת התבונה' – גמלאות צעירה.

להכרות – einatporat.co.il.

יניר שמולביץ – מחנך, נשוי ואב לשלושה ילדים. דור שלישי בכפר בילו. במשך עשרים שנה עסקבחינוך בלתי פורמלי והצמיח בני נוער רבים. שותף במיזם של חינוך ואקולוגיה ובמהפכת המחזור בישראל. לאחר שחצה את גיל חמישים, מסתכל למעלה על הדור שמעליו בהשתהות והערכה ומחבר בינם ולבין הצעיר שבו ומסביבו.  

בברכה צוות המסע

 


עמית, עינת ויניר

מתנת הגיל במדבר -מסע מדברי -  4-6.2- נותרו עדיין מקומות..