מפעילויות חברתיות של הקהילה התומכת

טיול לדלית אל כרמל של הקהילה התומכת

(05/09/2015 17:26)
ביום רביעי 2/9/15 קהילה תומכת יצאה לטיול בדליית אל כרמל בהובלתה של מירי גל רכזת התוכנית ואבות הקהילה: דוד בויטלר ויאיר אלחי.
הטיול תוכנן במיוחד כך שלא הצריך כמעט הליכה אלא ירידה מן האוטובוס וחזרה אליו.
 
התארחנו בביתם של בותינייה ותמיר חלבי- הוא מורה דרך והיא אמנית שהחליטה בשלב מתקדם בחייה להתמסר ולצייר ציורים על נושא השואה בעקבות חשיפה שלה לסיפורי שואה שהשפיעו עליה.
 רוב הציורים שהיא ציירת מתארים מציאות המוכרת לכולנו מתקופת השואה אולם היא הצליחה באופן מפתיע ומעורר מחשבה לתאר רגשות ,תחושות ומחשבות של אנשים שחוו את השואה, אנשים שנספו או ניצלו.
בנוסף יש לה כמה ציורים סימבוליים  המתארים אופן התמודדות אפשרי עם מציאות כל כך קשה שהייתה בשואה.
התמונות כולם נמצאות בביתה בדלית אל כרמל בו היא מקבל קבוצות מגוונות מכלל החברה הישראלית וגם מחוץ לארץ. קבוצות הבאות לראות כיצד אומנית דרוזית שאין לה נגיעה אישית או משפחתית לאירופה בתקופה זו מתארת את השואה ובוחרת לשים את סיפור השואה במרכז העשייה שלה כיום בדלית אל כרמל.
 
זו חוויה אוניברסלית- כאשר המסר שלה הוא התייחסות אל  "האחר", הסכמה לכך שישנם  "אחרים" בכל חברה וקיימת אחריות מוסרית לקבלת האחר- על מנת לנסות ולמנוע הישענות של מציאות כזו בה חיילים \פקידים מאבדים צלם אנוש ומשתתפים בתכנון וביצוע של מעשי הרג ורצח המוניים....כשברקע היא מזכירה לכל הנוכחים את מה שאנו שומעים על המתרחש תחת שלטון דאעש בסוריה והעולם שותק.
 
כתב: יאיר אלחי- אב קהילה תומכת.

תמונות מצורפות להודעה זו: