ישראל 100-בואו להשפיע על התכנון האסטרטגי לישראל בת 100

דף הבית (10/02/2021 10:51)
ישראל  100 ותיקי מ.א גלבוע

לפי התחזיות, צפויה אוכלוסיית ישראל כמעט להכפיל את אוכלוסייתה עד שנת 2048 ולעמוד על כ-17 מיליון. בין הנהר לים תגיע האוכלוסייה לכ- 25 מיליון. כדי לענות על הגידול באוכלוסייה ולאפשר את המשך הצמיחה הכלכלית, השגשוג החברתי והביטוי התרבותי של ישראל יוכפלו ויותר שטחי הבנייה והיקפי הפיתוח בכל התחומים. כל מה שפרוס לעינינו היום איננו אלא מחצית ממה שנפגוש כאן בשנת ה- 100 למדינת ישראל. מדובר בקצב פיתוח ממוצע של פי ארבעה מזה שהיה כאן בעבר. גם הבנייה והתשתיות הקיימות מתבלות ומחייבות חידוש או החלפה מואצים. מעבר לקצב מואץ של בניה ופיתוח, מדובר באתגרי ענק של שינויים חברתיים-טכנולוגיים, תחרות גלובלית, תמורות כלכליות וגאופוליטיות, שינויי אקלים ותהליכים מקומיים וגלובליים בלתי צפויים.

מרוץ חסר תקדים זה מציב כבר עתה, וביתר שאת בעתיד, איום ברור על האיכות של המרחב הישראלי שיתפתח כאן בכל היבטיו. האם נצליח לפתח כאן איכות חיים ראויה, צודקת ובת קיימא לפרט ולחברה? האם נשכיל להיות זהירים מספיק ולהבין שאנו חיים בעולם המציב לנו גבולות? ומה נותיר כאן לדורות הבאים?

ישראל 100 גורסת שלנוכח אתגרים אלה, המבחן האמיתי של ישראל בשלושת העשורים הקרובים הוא מבחן האיכות. יוזמי ישראל 100 מבקשים לנצל הזדמנות ייחודית ודחופה זו, להשפיע על החברה והמרחב הישראליים במובנם הרחב ולסייע לכוון אותם לאורו של חזון מובהק אשר שם במרכז את הפרט ואת זכותו הבסיסית לאיכות תוך שינויים בתכנון ותפיסת המרחב העירוני, המקומי והאזורי. זאת, מתוך שאיפה למדינה משגשגת, מכילה, חסונה ובת קיימא, המבטיחה איכות חיים ראויה, מגוונת ומותאמת לכל פרט וקבוצה בדור הזה ולדורות.

המצב החדש מציב אתגרים חדשים בפני מוסדות השלטון המרכזי והמקומי, בפני החברה האזרחית, בפני המגזר העסקי ובפני האקדמיה. כלי התכנון המפותחים על ידי ישראל 100 הם מגוונים ונועדו לשרת את הפעילים ביוזמה  ואת הציבור כולו. הם נועדו לבניית תהליך אסטרטגי אפקטיבי ולפעולה משולבת לקראת חזון משותף, מתוך תחושת דחיפות והבנה שאין לנו זמן לאבד ושלכולנו יש עניין בעתיד.

 

 

שמחתי מאד על ההזדמנות שמרים פתחה בפני להציג את יוזמת ישראל100 לחשיבה אסטרטגית על איכות החיים בישראל כ2048.

אתם בעיני חלק בלתי נפרד מהתכנון של הפרויקט, השאלות שעלו בסוף המפגש הוכיחו כמה התרומה שלכם כבעלי ניסיון וראיית עולם רחבה, קריטית להמשך פיתוח היוזמה.

 

אני שולחת את המייל עכשיו כשהאתר של ישראל100 הפך ליותר ידידותי :)

זו עדיין לא הגרסה הסופית אבל בנתיים תוכלו להתרשם, להתעדכן והחשוב מכל - להירשם ולהיות חלק מהיוזמה בלינק        https://israel100.org/

מצורפת למייל המצגת מהפגישה, כל החומרים התיאורטיים מוסברים באריכות באתר השארתי רק את "המטעמים" ויוזמות התרבות שמחלק מהם אפשר להתחבר לסרטונים באינטרנט בלחיצה.

 

 

 

מסמכים מצורפים להודעה זו: